Péče o vlasy

Jak pečovat o prodloužené vlasy

Mytí:

Vlasy po prodlouženínemyjeme 48 hodin.

Před mystím si důkladně rozčesejte vlasy. Vlasy čeště i přes spoje aby nedošlo k zacuchání vlasů u pokožky hlavy. Vlasy si myjte 1-2x týdně. Šampon aplikujte na pokožku hlavy a krouživými pohybi vmaírujte do pokoždy. Pěnu pak vmačkejte do délek vlasů. Hlavně opatrně aby jste si vlásky nezacuchaly. Šampon opláchtěte a naneste ještě jednou. Nemyjte vlásy ovocnými šampóny. Mohlo by dojít k uvolňování keratinových spojů. Vlasy nemyjte v předklonu. Dále naneste kondicionér či masku. Pouze od poloviny vlasů do konců. NIKDY nedávejte kondicioner k pokožce hlavy. Může narušit keratin a prameny by pak následně mohly sklouznot. Po umytí vlasy vysušte do ručníku a nechte přirozeně uschnout. NIKDY nechoďte spát s mokrými vlasy. Mohou se zacuchat a následným rozčesáváním si je potrháte.

Česání:

K česání prodloužených vlasů je určen speciální kartáč, který vlasy krásně rozčeše i přes keratinové spoje. Ten u mne většinou dostanete k prodloužení vlasů zdarma. Vlasy češeme od konečků a stoupáme výš až ke kořínkům. Vlasy čeště několikrát denně a vždy před spaním je projeďte důkladně  i u pokožky. Nepoužívejte k česání obyčejné hřebeny či kartáče. Může Vám to vytrhnout přidělané prameny.

Spánek:

Nespěte s rozpuštěnýmii vlasy. Vždy si je stáhněte, nebo spleťte do copu. Nespěte s mokrými ani vlhkými vlasy. Před spaním ošetřete konečky vlasů olejem.

Barvení:

Barvení prodloužených vlasů se nedoporučuje.Veškeré chemické úpravy na vlasech přirozeně snižují jejich životnost a předčasně je vysušují. Pokud potřebujete vlasy přebarvit, tak můžete, ale pouze na vlastní riziko a to s maximálně 3% H2O2. Nejprve barvu vyzkoušejte na jednom pramínku vlasů a pokud se vlasy nezničily můžete vlasy obarvit celé. V žádném případě vlasy neodbarvujte pokud už jednou odbarvené byly. Před každým barvením to radši prokonzultujte semnou zda vlasy obarvit, nebo ne. Samozřejmě Vám vlásky ráda nabarvím sama.

Moře a bazén:

Koupání v moři s prodlouženými vlasy je možné, avšak vždy po namočení ve slané, či chlorované vodě je nutné vlasy opláchnou sladkou vodou a aplikovat na ně masku. Voda v bazénu i mořská voda oslabuje keratinové spoje a vlasy vysušuje. Stačí před plaváním vlasy zaplést copu, nebo do drdolu. Vlasy nikdy nenamáhejte česáním ihned po koupání. Je nutno nechat vlasy volně uschnout a následně je rozčesat.

Fénování, žehlení a styling:

Vlasy nedoporučuji vysušovat fénem. Zvlášť blondýnkám. Vlasům to výrazně zkrátí životnost. Před fénováním vlasy vždy nastříkejte ochranným sprejem proti teplu. Vysoušejte vlasy fénem nastaveným na nejnižší teplotu a nejnižší intenzitu proudění vzduchu. Proud vzduchu by měl vždy směrovat od temena k týlu – od kořínků ke konečkům. Žehlení a kulmování vlasů je, téměř nezbytné k perfektnímu stylingu. Samozřejmě také použijte ochranný sprej. Vlasy upravujte v bezpečné vzdálenosti od keratinových spojů.Vlasy můžete lakovat, ale pouze laskem s nejnižší fixací.

Sauna a solárium:

Saunování a opalování v soláriu není zakázáno. Ale jsou pravidla, která musíte dodržovat jako svázat vlasy do copu, vlasy nerozčesávat při saunování či opalování, vlasy rozčesat až po uplynutí 1 hodiny, kdy spoje jsou již vychladlé. Vlasy namáčet také až po uplynutí 1 hodiny.

Kosmetika:

Vlasy umývejte šampónem, který má maximální ph 5. Ideální je dětský šampón. Po každém mytí ošetřete vlasy kondicionérem, nebo maskou. Doboručuju značku Wonder. Je nezbytně nutné používat ochranné spreje a oleje. Nepoužívejte silně tužící laky. V žádném případě nečešte slakované vlasy. Vždy je prvně umyjte a po vysušení následně pročešte.

Trvalá ondulace je zakázána a nedoporučuje se ani na Vaše zdravé vlasy!